Team Building Aktiviteleri

İnsanlar, takım halinde olduklarında daha verimli ve işbirlikçi olurlar. Bununla birlikte; iletişim, motivasyon, üretkenliği arttırmak ve çalışanların birbirlerini daha iyi tanımalarına ve güçlü ve zayıf yönlerini öğrenmelerine yardımcı olmak için de harika bir yoldur. Team building aktiviteleri, işyerinde daha iyi takım çalışmasını teşvik etmek için büyük veya küçük ölçekli herhangi bir işletme tarafından tercih edilebilir. Çoğu işletme sahibi ve yöneticinin bildiği gibi, büyük takım çalışması, bir şirketin başarısıyla ilgili temel faktörlerden biridir.

Fitnesstanbull Team building aktivitelerinin; iletişim, problem çözme ve karar verme, uyarlanabilirlik, planlama ve güven inşa etmeye odaklanaın temel yararları vardır.
İki Gerçek Bir Yalan
Gerekli Süre: 15-30 dakika
Her takım üyesinin gizlice kendileriyle ilgili iki doğruyu yazıp küçük bir kâğıt parçasının üzerine yazmalarını isteyerek başlayın. Kimse, ne yazdığını açıklamamalı. Her bir kişi bu adımı tamamladıktan sonra, herkesin birbiriyle konuşması için 10-15 dakika bekleyin. Burada amaç; diğerlerini yalanınızın aslında bir gerçek olduğuna ikna etmektir. Diğer yandan, diğer insanların gerçek ve yalanlarını, onlara soru sorarak tahmin etmeye çalışırsınız. Bu oyun ofiste daha iyi iletişimi teşvik etmenin yanı sıra, iş arkadaşlarınızı daha iyi tanımanızı da sağlar.
Hayat Özeti Oyunu
Gerekli Süre: 30 dakika
Bu, hem küçük hem de büyük gruplar, hem de çalışanlar arasında buzları kırmak için mükemmel bir team building aktivitesidir. Her bir katılımcıdan bir dakika boyunca gözlerini kapatmasını ve hayatlarının en iyi anlarını düşünmesini isteyerek başlayın. Katılımcılar hayatlarının önemli noktalarından geçecek bir an geçirdikten sonra, önemli yerlere yönelik aramaların daraltılmaya başlandığını belirtin. Gözlerini kapalı tutmak için, her katılımcıdan hayatlarının 30 saniyesinin, hayatlarında sadece 30 saniye kalmışsa, yaşamlarının 30 saniyesinde ne isteyeceklerine karar vermeleri için bir dakika ayırmasını isteyin. Etkinliğin ilk kısmı, katılımcıların hayatlarını yeniden yansıtmasını sağlarken, ikinci bölümde , onların iş arkadaşlarını daha samimi bir düzeyde tanımalarını sağlıyor.
Resmin Parçaları Oyunu
Gerekli Süre: 30 dakika
Bu team building aktivitesi; takım liderinin iyi bilinen bir resim veya detaylarla dolu bir resmi seçmesini gerektirir. Her katılımcıya “bulmacanın” bir parçası verilmeli ve bulmacanın parçalarının orijinal büyüklüğünden beş kat daha büyük bir kopyasını oluşturmaları talimatı verilmelidir. Lider, süreci daha basit hale getirmek ve daha sorunsuz bir şekilde çalışmak için kalemleri, kağıtları ve cetvelleri dağıtabilir. Daha sonra, tüm katılımcılardan  parçalarını orijinal fotoğrafın dev bir kopyasına yerleştirmelerini isteyin. Bu aktivite; katılımcılara bir takımda nasıl çalışacaklarını gösterecektir.

Sizden Gelenler

AKTİVİTE VE KAZANIMLAR İÇİN;

Hemen İletişime Geçin

İletişime Geç