Kişi Sayısı

5 - 250

Süre

60 - 90 Dk.

Konum

Yurt İçi - Yurt Dışı

Kazanımlar

Takım İşbirliği ve Koordinasyonun Güçlenmesi, İletişim Becerilerinin Gelişimi, Liderlik Potansiyelinin Ortaya Çıkması, Problem Çözme Yeteneklerinin Artması

Aktivite Videosu

Team Building Eğitimi

Etkili Takım Yaratma

Küreselleşen Dünya ve beraberinde getirdiği Pazar rekabetinin seviyesi giderek artmakta şirketler hızlı büyüme hedeflerini sürdürülebilir büyüme olarak değiştirmektedir. Başarılı bir iş yaşamı temposu yakalanabilmesi için etkili takım yaratmak tüm şirketlerin ortak çabasıdır.

Bu çerçevede Fitnesstanbull olarak şirket veya kurumlara özel olarak geliştirdiğimiz aktivite ile desteklenen takım yaratma metadolojisi tüm çözümlerimizde öncelikli hedefimizdir. Her şeyden önce yönetim kadrosunun kendisini test etme ve tanıma fırsatı bulduğu bu aktiviteler sonrasında ortaya çıkan hataların şirket yönetimine uyarlandığında olası bir ticari kayba neden olacak davranışların tespit edilmesi amaçlanmaktadır.

Dolayısıyla aktivitelerimizi değerlendirirken yaşamı ve yönetimi en iyi öğrenme biçimi olan hata yaparak, bu hataların nasıl telafi edileceğinin öğretildiği bir tatbikat olarak bakabilirsiniz.

Bu nedenle aktivitelerimizde şirket yönetimi ve personelin hatalı karar almasının önüne geçmekten ziyade hatalara ilk etapta izin vererek daha sonra nasıl doğru kararları alacağının öğretilmesi başlıca amacımızı oluşturuyor.

Etkili Takım Yaratma Aktivitelerimiz Sonrasında Başarı Artışı Kaçınılmaz

Outdoor (Dış mekan) veya İndoor (İç mekan) olarak dizayn edebildiğimiz motivasyon aktivitelerimizde yer alan uygulamaların tamamının uzmanlar eşliğinde yapıldığını, eğitici ve öğretici olmasının dışında oldukça eğlenceli vakit geçirilmesini de sağladığını anti parantez belirtelim. Şimdi dilerseniz sizlere etkili takım yaratma çerçevesinde takımların oluşturulması ve her bir bireyin davranış modellemesinin birebir anlatılarak ve yönlendirilerek yaşanmasını sağlayan ve Fitnesstanbul olarak yeniden yorumladığımız Bruce Tuckman teorisi hakkında bilgiler aktaralım.

Bruce Tuckman Teorisi Çerçevesinde Proje Yönetimi ve Liderlik 

19 yüzyılın önemli teorisyenlerinden Bruce Tuckhman’ın 1977 yılında ileri sürdüğü teoriye göre Yönetimsel Davranış modellerinin temelinde hep aynı dinamizm yatar. Bu teoriye göre etkili takım oluşturmada hangi yöntem izlenirse izlensin mutlaka ilk etapta bir oluşum süreci yaşanmak zorunda.  İşte bizlerde bu taktikten yararlanarak aktivitelerimizde esas aldığımız modeli Bruce Tuckman ekip dinamikleri teorisi kapsamında takımlara aktarıyoruz. İlk oluşum sonrasında ikinci aşamada oluşumun ana temasına karşı çeşitli eleştiriler getirilerek fikirsel anlamda bir çatışma söz konusu oluyor ve bizler bunun aşılması için sizlere uzmanlarımız eşliğinde destek sunuyoruz. Fakat bu noktada önemli bir hatırlatma yapalım. Aktivitemiz bir blok halinde  işlendiği için birinci basamağı pas geçerek iki veya üçüncü aşamalara geçilmesi söz konusu değildir. Evet, bu hatırlatma ardından Tuckman teorisine göre aşamaların her birinin tamamlanmasına devam edelim.  Bu bakış açısına göre aktivitelerimizde aslında önceliklerimizden birisi de lider kadroyu ve onun yardımcılarını tespit etmektir. Daha sonra diğer bireylere yayılan yönetim modeli uygulamasını sizler kafanızda işlenen konuları ticari yaşama uyarlayabilirsiniz. Bir bakıma model esnasında karşılaşılan zorluklar eğer ticari yaşamda karşınıza çıkmış olsaydı organizasyon bozukluğundan o işte başarısız olacaktınız. İşte bu açıkların varlığının gün yüzüne çıkarıldığı aktivitelerimizde bunları gözlemleme şansınız oluyor ve böyle bir tespit size büyük avantajlar sağlayacaktır. Her şeyden önemlisi yaratıcı bir takım kazanmanızı sağlıyor. Sizleri daha fazla bekletmeden, etkili takım yaratma projemizin kapsamında hangi aktiviteler var hemen onları paylaşalım;

Forming aşaması

Takımın liderlerinin belirlendiği ve  hızlı bir şekillenme süreci

Storming fırtına süreci

Fırtına aşamasında takımın karşılaşacağı zorluklara nasıl tepki verdiği ölçülür. Ayrıca bu aşamada takım içerisinde Gerek karar alma gerekse kararlarının uygulanması noktasında Fikir çatışmalarının hangi boyutlarda olduğu değerlendirilir.

Norming

Ortaya çıkan fikir çatışmalarının nasıl aşılacağı ve fikir sahiplerinin yönetim ya da diğer bireyler ile uzlaşabilmesini sağlayacak etkenler kullanılarak en seri şekilde takım ruhunun canlandırabilmesine yönelik stratejiler

Performing

Ekibin hedeflemelere yönelik maksimum konsantrasyonunun sağlanması.

Adjourning.

Aktivite Seanslarının sonunda gerek yönetimsel gerekse birey bazında başarıların veya hataların genel bir değerlendirmesi.

Aşamalardan da anlaşılacağı gibi tüm hedefler basamak basamak işleniyor ve her bir aşamada farklı bir konsepte geçiliyor. Bu bakımdan motivasyon ve liderlik anlayışının pekiştirilmesini sağlayacak bu aktivitelerimiz özellikle şirketler açısından bir bütün olarak kendilerini gözden geçirmeleri için önemli bir fırsat diyebiliriz.

Organizasyonlar bugün birçok farklı motivasyon aracına başvurmaktadır. Tam burada Fitnesstanbull Motivasyonun Outdoor (Açık Alan) kısmına yoğunlaşmış ve ortaya bununla ilgili bilimsel bir kuram ortaya koyuştur.

Fitnesstanbull Şirketi tüm Outdoor Aktivite ve Eğitimlerinde ortaya koymuş olduğu MOTİVASYON kuramı şu şekildedir.

Çalışanların Motivasyonu: Aktivitenin Kalitesi X İhtiyacın Doğru Analizi X Beklenti Üzerinde Çıktı

Tüm çözümlerimiz ile ilgili olarak detaylı bilgi edinmek veya rezervasyon yaptırmak için iletişim kaynaklarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Şirket çalışanlarınızın ne kadar yüksek bir performans yakalayacağını etkili takım yaratma aktivitelerimizin daha ilk aşamasında hemen fark edeceksiniz.

Kişi Sayısı: 5 - 250
Süre: 60-90 Dk.
Konum: Yurt İçi - Yurt Dışı
Kazanımlar: Takım İşbirliği ve Koordinasyonun Güçlenmesi, İletişim Becerilerinin Gelişimi, Liderlik Potansiyelinin Ortaya Çıkması, Problem Çözme Yeteneklerinin Artması

Talep Oluştur

Aşağıda yer alan bilgileri doldurarak, bizimle iletişime geçebilir ve etkinliklerimiz, mekanımız hakkında bilgiler alabilirsiniz.

    AKTİVİTE VE KAZANIMLAR İÇİN;

    Hemen İletişime Geçin

    İletişime Geç